Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vánoce s medvídkem

Vánoce s medvídkem

 

Také letos se veřejnost může těšit na vánočně laděnou výstavu za skly zámeckých arkád v Holešově. V hlavní roli však tentokrát nebudou betlémy, ale plyšoví medvídci. Celou sbírku, kterou do Holešova přiveze aranžérka Lenka Jagošová, si na zámeckém nádvoří můžete prohlédnout pod názvem Vánoce s medvídkem od 2. prosince 2023 do 7. ledna 2024.

 

„Cílíme na děti, protože to je osvědčený recept a medvídci tak trochu k Vánocům patří. Jeden bude sedět v křesle, druhý na bubínku, třetí v knihovně, čtvrtý mezi hračkami. Bude to hodně hravé aranžmá,“ přibližuje letošní výstavu Lenka Jagošová, která tyto vánočně laděné projekty připravuje pro holešovský zámek již několik let.  Ani tentokrát prý nebudou chybět vánoční věnce, jehličí, červené a zelené barvy a dokonce perníčky. 

 

Dominovat sice budou zmínění medvídci, veřejnost si ale v expozici prohlédne také dřevěné betlémy.

V rámci doprovodného programu navíc pořadatelské Městské kulturní středisko připravuje dva tematicky laděné čtvrtky s medvídkem. Ve čtvrtek 7. prosince od 17. hodiny to bude Pohádkové promítání a ve čtvrtek 14. prosince od 17 hodin to bude Pohádkové čtení. Během obou adventních podvečerů vystoupí v zámeckých arkádách také děti ze ZUŠ Holešov a připraveno bude také vánoční občerstvení v podobě čaje, punče a perníčků.

 

Ani letos nebudou na zámeckém nádvoří chybět stromečky zapůjčené od Zahradnictví Stella, které si nazdobí mateřské a základní školy a velký slaměný betlém, novinka adventního času v roce 2022.