Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zámecké letní kino

Zámecké letní kino

Norská pohádka Cesta za živou vodou

Tradiční letní promítání začneme 1. července "za vysvědčení" norskou fantasy pohádkou Cesta za živou vodou, která se z části natáčela v Čechách.

Příběh volně navazuje na předchozí díl Cesta za králem trollů, v němž jsme se poprvé setkali s dobrosrdečným Espenem, jeho dvěma bratry i krásnou a odvážnou princeznou Kristin.

Statečného Espena nyní čeká ještě větší dobrodružství. Vydává se hledat živou vodu, aby zachránil své bratry i Kristininy královské rodiče.

Pohádka se natáčela v českých exteriérech, které bystré oko diváka určitě odhalí. Mezi místy, kudy Espen projde svět, je například hrad Křivoklát, bývalý vojenský újezd v Brdech, lom Amerika, Dolský mlýn v Českosaském Švýcarsku nebo Prachovské skály. Záběry doplňuje norská krajina, která filmu dodává na ještě větší epičnosti a fantastičnosti... více o filmu

 

Projekce začne ve 20:30 a vstupné je doprovolné.

Česká tragikomedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Pokračujeme 15. července projekcí filmu, který vstoupil do kino v roce 2021.  Čtyři kamarádi ve středním věku si přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. Krizi se rozhodnou vyřešit  provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. V hlavních rolích se můžete těšit na Martina Pechláta, Davida Švehlíka, Hynka Čermáky a Martina Hofmanna a autorem předlohy i režije je populární český spisovatel Patrik Hartl.... více o filmu

Promítáme od 21:00 a vstupné je 100,-.

Deníček moderního fotra, premiéra z roku 2021

Tereza Ramba a Jiří Mádl jako Nataša a Dominik, kteří se neplánovaně stanou rodiči. Někdy nás život dostane do situace, kterou nečekáme, ale musíte se s ní vyrovnat... jako chlap! Nataša je úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu finančně zabezpečit, proto na mateřskou dovolenou nastupuje otec, který přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou.... více o filmu.

Začínáme ve 21:00 a vstupné je 80,-.

Dana Podhajská