Betlémy za skly zámeckých arkád

Městské kulturní středisko vás od 27. listopadu srdečně zve na tradiční výstavu betlémů, která se stejně jako loni bude konat za skly arkád holešovského zámku. V den otevření od 15 do 16 hodin se zároveň koná koncert Trubačů zámku Holešov.

Půvabná expozice  z dílny JagaKreativ představí dvě desítky krásných uměleckých děl od moravských řezbářů. Až do 7. ledna 2022 si můžete prohlédnout práce tvůrců z jižní a východní Moravy, z Valašska, práce studentů tovačovské řezbářské školy a betlémy, které do Holešova zapůjčilo Muzeum jihovýchodní Moravy Zlín. Jedná se o betlémy rozložené na jednotlivé figurky, reliéfní a basreliéfní řezbu, betlémy vyřezané z jednoho kmene i betlémy skříňové.

Výstava bude po celou dobu trvání volně přístupná ze zámeckého nádvoří a díky speciálnímu nasvícení viditelná i po setmění.  (dap)

Fotografie jsou z loňského roku, autory Pavlína Ponížilová a Andrea Dvořáková