Cookie Consent by Free Privacy Policy website

V Holešově začala sbírka pro válečné veterány

V Holešově začala sbírka pro válečné veterány

Od středy 1. listopadu se veřejnost může zapojit do sbírky, která přímo podporuje válečné veterány a bojovníky za svobodu. Symbolem úcty jsou červené vlčí máky, které jsou až do 30. listopadu, nebo do jejich vyprodání, k dispozici v oddělení pro dospělé čtenáře Městské knihovny v Holešově. Ta se do sbírky zapojuje opakovaně.

 

„Máme k dispozici padesát vlčích máků a cena za jeden je padesát korun. Lidé ale mohou dát i více. Je to jen a jen na jejich zvážení,“ přibližuje detaily pravidel vedoucí knihovny Irena Železná. Vlčí máky jsou připraveny přímo ve vstupu do oddělení pro dospělé čtenáře, a to v originální krabičce přímo od nadace. Symbol boje za spravedlnost a vlastní zemi si lidé mohou připnout na klopu saka, bundu, tašku či batoh.

 

Sbírka se koná v celé České republice a váže se k 11. listopadu, kdy si připomínáme Den válečných veteránů. Lidé na pietních akcích vzpomenou na padlé hrdiny, kteří položili život za svobodu a demokracii. V Holešově se tato vzpomínka uskuteční v sobotu 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut ve Smetanových sadech.

 

V České republice aktuálně žije přes sto válečných veteránů a bojovníků za svobodu. Více o nich a příběhy dalších najdete na https://www.pametnaroda.cz .

 

Kromě holešovské knihovny jsou vlčí máky k zakoupení také v Cukrářství Eklér, které má k dispozici 120 kusů. 

 

foto Dana Podhajská

20231101_104649.jpg (JPG 1440x1080px )