Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jak tvořili a žili barokní malíři

Jak tvořili a žili barokní malíři

Dvě stě školáků z celého regionu se zapojilo do speciální akce, kterou na léto a podzim letošního roku připravilo Městské muzeum a galerie Holešov. Muzejníci děti seznámili s příběhy vyobrazenými na stropech zámku. Téma dětem přiblížili formou antických bájí a pokud měli pedagogové zájem, děti si mohly vyzkoušet také malířské techniky barokních umělců včetně výroby barev. 

 

Do projektu se zapojila například prima a sekunda Gymnázia Ladislava Jaroše Holešov, Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem a v letních měsících děti z příměstských táborů Tymycentra Všetuly, Střediska volného času Holešov.

 

„Cílem projektu bylo seznámit děti s významem stropní výzdoby na holešovském zámku a zejména s příběhy, které se za malbami skrývají. Děkujeme všem, kteří se zapojili,“ shrnují podstatu akce muzejníci. Nabídka edukačního programu určeného především pro žáky 5. a 6. ročníků základních škol a primu gymnázia trvala do 29. října 2023. Začátkem listopadu si program poslechnou ještě děti z bystřické základní školy, které do Holešova přijedou na prohlídku zámku.

 

foto Dana Podhajská