Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jaká byla Divadelní přehlídka 20. - 22. 10. 2023

Jaká byla Divadelní přehlídka 20. - 22. 10. 2023

Divadelní přehlídka patří již mnoho let mezi tradiční podzimní akce města Holešova. V nabídce nechyběla ani letos. Konala se od pátku 20. října do neděle 22. října 2023 v kině Svět. Její pořadatel, Divadlo 6. května Holešov ve spolupráci s městem Holešov a jeho kulturním střediskem, tentokrát pozval dva domácí soubory a dva hosty.

 

Přehlídku v pátek večer zahájili studenti holešovského gymnázia, herci z D6K a příznivci divadla reprízou muzikálu Balada pro… nastudované podle legendární předlohy Divadla Husa na provázku Balada pro banditu. Jednalo se již o druhou reprízu, která stejně jako květnová premiéra a letní open-air představení v Přílepech sklidila obrovský potlesk publika. Do kina Svět se vypravili diváci, kteří představení ještě neviděli, ale i ti, kteří na něj šli potřetí. Vzhledem k pozitivním ohlasům je možné, že herci představení, které s nimi nastudovala Vladimíra Dvořáková, odehrají ještě jednou.

 

S netradičním příběhem nešťastného muže, který si místo skutečné partnerky objedná ženu-robota, hostovalo v sobotu odpoledne vsetínské Divadlo Meteora. Hru Panenka nastudovali podle předlohy chorvatského dramatika a spisovatele Mira Gavro. Celý příběh odehráli dva herci, diváci se s chutí zasmáli narážkám na současné partnerské vztahy, které jsou čím dál více virtuální než reálné.

 

Sobotní den s ochotníky završil divadelní spolek z Hostivice u Prahy. Do Holešova přijel s představením Tonka Šibenice o slavné pražské prostitutce, která se před nebeským soudem zpovídá z hříchů. Minimalisticky řešené jeviště jen s jednou herečkou, violovým doprovodem, židlí a lahví koňaku nijak neubralo na zážitku a dojmu z celého večera. Během krásného představení dokázala herečka Pavlína Jonášová diváky mnohokrát rozesmát a po celou dobu udržet ve stoprocentní pozornosti. Všímavý divák možná zaznamenal také jednu zajímavost – hlas nebeskému soudu propůjčili herci Lukáš Vaculík a Jiří Ployhar

 

Doslova sladkou tečkou bylo pro diváky letošní přehlídky představení dětí ze 3. Základní školy Holešov Dva tovaryši. Vincek a Jožin jdou do světa a přou se, kdo je na světě šťastnější. Vincek tvrdí, že bohatec, Jožin oponuje. Nebyla by to pohádka, kdyby nezvítězilo dobro, láska a Jožin, který nakonec zachrání princeznu a stane se králem. Krásně nastudované představení pod vedením Ivony Vávrové dalo prostor čertíkům, ježibabám, královské rodině i vílám. Vynikli všichni a zasloužili si potlesk publika. Stejně jako tradičního kašpárka, kterého na holešovské divadelní přehlídce vždy dostanou všechny soubory na památku.

 

foto Dana Podhajská