Začala kulturní sezona 2021

Holešov má za sebou první víkend turistické a kulturní sezony 2021. Otevřely se výstavy, prohlídkové okruhy, na sobotu bylo připraveno divadelní představení pro děti a v neděli koncert Tomáše Kočka & Orchestru.

Zámecké výstavy Největší záhady a tajemství světa a interaktivní expozice Leonardo začaly již v pátek 4. června a hned první víkend zaznamenaly obrovský zájem veřejnosti. Výstavy jsou otevřeny denně od 9 do 17 hodin až do konce prázdnin.

Současně s výstavami byly v pátek zpřístupněny také turistické okruhy v zámku a Šachově synagoze. Přijížděli turisté i na kolech, pro které má zámek od letoška připravené moderní zázemí, lékárničku, úschovnu zavazadel i základní nářadí. V sobotu 5. června se otevřela také Zámecká kovárna, která je v červnu otevřena jen o víkendech. Od prázdnin pak v plném režimu od pondělí do pátku, stejně jako zámek a synagoga. Své brány otevřely také kostely a i zde zavítali návštěvníci, které přilákala možnost poslechnout si zdarma jejich historii.

Více o otevírací době zde https://www.holesov.info/719-zacina-zamecka-sezona.html.

První divadelní představení patřilo nejmenším divákům a vsadili jsme na Divadlo Scéna Zlín a jejich velmi úspěšné Pohádky z pařezové chaloupky. Zaplněné nádvoří jásalo a herci si to užili, protože holešovské představení bylo po lockdownech jejich první.

V neděli večer vystoupil na zámeckém pódiu moravský muzikant Tomáš Kočko se svou kapelou. Spolu s tančícím a zpívajícím publikem vytvořil úžasnou devadesátiminutovou atmosféru. Kdo na koncert vyrazil, opravdu si to užil. Bylo to neuvěřitelně nabíjející vystoupení populárního zpěváka, moderátora a obdivovatelé moravské tradice, písně i přírody.

Děkujeme všem, kteří o víkendu navštívili naše akce a památky.

Za MKS Holešov Dana Podhajská

foto Jana Slovenčíková a Dana Podhajská