Zámecké arkády vystavují fotografie, které jste vytvořili vy

Tisková zpráva ze dne 30. 4. 2021

Za skly zámeckých arkád začíná 1. května výstava fotografií #bestofholesov. Soutěžní projekt, který vznikl letos v zimě především pro povzbuzení nálady ve společnosti, představí přes dvě stě fotografií amatérů.

Lidé měli fotit Holešov a okolí, ale úhlu pohledu se meze nekladly. Na zámku se tak během několika měsíců sešla velmi pestrá skladba snímků, na kterých jsou nejen typické dominanty a zákoutí města, ale také příroda, detaily, nevšední fotoreporty i umělecké záběry. Velmi významně k výstavě přispěli také studenti holešovského gymnázia, jehož vedení #bestofholesov zařadilo přímo do osnov výtvarné výchovy.

Symbolické slavnostní zahájení výstavy se koná v sobotu 1. května ve 14 hodin, zahraje Holešovská muzika a následně skupina Texas.

Výstava je rozvržena do pěti oblouků zasklených arkád a nosnou plochou pro fotografie se staly staré zámecké dveře. K dekoraci přitom výrazně přispěly fotoaparáty a fototechnika, kterou kulturnímu středisku zapůjčili sběratelé z Holešova a okolí. Vznikla nevšední kolekce reprezentující vývoj této techniky za posledních sto let.

Organizátoři tímto děkují všem, kteří se o své přístroje i dědictví po předcích byli ochotní podělit. Stejně tak patří velké poděkování firmě Wastex, která zapůjčila dřevěné palety. Palety taktéž přispěly k dekoraci výstavy a staly se zajímavou výstavní plochou. Poděkování patří také Základní umělecké škole Holešov za zapůjčení výtvarných stojanů a holešovským zahrádkářům, kteří zapůjčili květinové dekorace. Závěrečné díky však patří především těm, kteří měli chuť do soutěže se zapojit. Od zimy do jara chodili s očima otevřenýma a díky tomu viděli naše město a okolí jako krásný fotografický cíl.

Jak bylo zmíněno, #bestofholesov je projekt soutěžní. Od 10. května proto bude deset nejlepších snímků označeno čísly a veřejnost může v městském informačním centru hlasovat o tři nejlepší. Vítězové se mohou těšit na ocenění, které připraví město Holešov.

Mgr. Dana Podhajská