Zámecké arkády vystavují fotografie, které jste vytvořili vy

Zámecké arkády vystavují fotografie, které jste vytvořili vy

Tisková zpráva ze dne 30. 4. 2021

Za skly zámeckých arkád začíná 1. května výstava fotografií #bestofholesov. Soutěžní projekt, který vznikl letos v zimě především pro povzbuzení nálady ve společnosti, představí přes dvě stě fotografií amatérů.

            Lidé měli fotit Holešov a okolí, ale úhlu pohledu se meze nekladly. Na zámku se tak během několika měsíců sešla velmi pestrá skladba snímků, na kterých jsou nejen typické dominanty a zákoutí města, ale také příroda, detaily, nevšední fotoreporty i umělecké záběry. Velmi významně k výstavě přispěli také studenti holešovského gymnázia, jehož vedení #bestofholesov zařadilo přímo do osnov výtvarné výchovy.

            Symbolické slavnostní zahájení výstavy se koná v sobotu 1. května ve 14 hodin, zahraje Holešovská muzika a následně skupina Texas.

 

            Výstava je rozvržena do pěti oblouků zasklených arkád a nosnou plochou pro fotografie se staly staré zámecké dveře. K dekoraci přitom výrazně přispěly fotoaparáty a fototechnika, kterou kulturnímu středisku zapůjčili sběratelé z Holešova a okolí. Vznikla nevšední kolekce reprezentující vývoj této techniky za posledních sto let.

            Organizátoři tímto děkují všem, kteří se o své přístroje i dědictví po předcích byli ochotní podělit. Stejně tak patří velké poděkování firmě Wastex, která zapůjčila dřevěné palety. Palety taktéž přispěly k dekoraci výstavy a staly se zajímavou výstavní plochou. Poděkování patří také Základní umělecké škole Holešov za zapůjčení výtvarných stojanů a holešovským zahrádkářům, kteří zapůjčili květinové dekorace. Závěrečné díky však patří především těm, kteří měli chuť do soutěže se zapojit. Od zimy do jara chodili s očima otevřenýma a díky tomu viděli naše město a okolí jako krásný fotografický cíl.

 

            Jak bylo zmíněno, #bestofholesov je projekt soutěžní. Od 10. května proto bude deset nejlepších snímků označeno čísly a veřejnost může v městském informačním centru hlasovat o tři nejlepší. Vítězové se mohou těšit na ocenění, které připraví město Holešov.

 

Mgr. Dana Podhajská