Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vrcholí Týden knihoven: divadelní představení O zlém jelenovi

Vrcholí Týden knihoven: divadelní představení O zlém jelenovi

Holešovský Týden knihoven pokračoval v pátek 6. října reprízou představení O zlém jelenovi, kterou s dětmi z Literárně-dramatického oboru Základní umělecké školy Holešov nastudovala Vladimíra Dvořáková. Inspirovala se příběhem z knihy Holešovské pověsti Karla Bartoška. Premiéra se konala již loni v květnu. Tentokrát děti zahrály dvě představení, jedno dopoledne pro mateřské školy, druhé odpoledne pro veřejnost. Stejně jako besedy, i tato představení byla podpořena dotací Zlínského kraje a Knihovnou Kroměřížska.

 

Z původního příběhu o jelenovi, který zabije hraběcí dceru, se stala hororová groteska pro celou rodinu s nečekaně vtipným vyústěním v gastronomický zážitek. I tak se dá pojmout známá pověst, kterou děti přiblížily v první části představení, zatímco v té druhé se pustily do vaření. Z nedobrého jelena, kterého skolil zarmoucený hrabě, uvařily koktejl ze samých dobrůtek, jako jsou například chlupy, jatýrka a srdíčko. Kuchyňský robot nechyběl a ingredience nahradilo mléko a ovoce. Na závěr si připily a dokonale pobavily celý sál.

 

Týden knihoven 2023 nabídl tradiční akce, jako je registrace nových čtenářů zdarma, tombola a amnestie pro dlužníky. Tentokrát ale měl hned několik stěžejních programových bodů – kromě zmíněného divadelního představení - to byla úterní beseda s brněnských hercem Zdeňkem Junákem a vyvrcholí besedou s českým novinářem a spisovatelem Tomášem Etzlerem, na kterou je veřejnost zvána tuto neděli 8. října od 17 hodin do saly terreny zámku.

 

foto Dana Podhajská