Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nové výstavy: Starověký Egypt a Poklad ztraceného města

Nové výstavy: Starověký Egypt a Poklad ztraceného města

Městské kulturní středisko Holešov připravuje podzimní výstavy. První s pracovním názvem Starověký Egypt představí velkorysý náhled do jedné z největších starověkých civilizací, která rozkvétala před pěti tisíci lety na březích afrického veletoku. Její autor, slovenský cestovatel a sběratel Ján Hertlík, nashromáždil během posledních dvaceti let obdivuhodnou sbírku replik historických předmětů s egyptskou tematikou. Následně je uměleckými technikami upravil do podoby originálů.

 

více o vstupném a jeho kombinacích

 

Expozice představí repliky bust panovníků, sochy vládců i bohů. Nebudou chybět nástěnné malby či pohřební nádoby. Návštěvníci na výstavě uvidí také model nejkrásnější ženy starověku – Nefertiti a seznámíte se s poklady z Tutanchamonovy hrobky. Výstava provede všemi historickými obdobími starověkého Egypta – od času sjednocení Horního a Dolního Egypta, přes stavbu pyramid, období největšího rozkvětu v Nové říši až po Ptolemaiovské období.

 

OBĚ VÝSTAVY PRODLOUŽENY DO 19/11/2023

Na zmíněnou výstavu naváže další výstavní projekt, který se zaměří především na děti. Pod názvem Pokladem ztraceného města na ně čeká interaktivní expozice plná hlavolamů, rébusů, her a úkolů pro procvičení bystrosti, logického myšlení, paměti, kombinační schopnosti a týmové práce. Odměnou bude objev pokladu.

 

Obě výstavy začnou 5. října 2023 a potrvají do 19. listopadu 2023.

 

PODZIMNÍ PRÁZDNINY 2023: VÝSTAVY EGYPT A POKLAD ZTRACENÉHO MĚSTA OTEVŘENY JIŽ OD 9:00 A TO DO 17:00 HODIN

 

Otevírací doba
út – pá 13:00 – 17:00
so – ne 9:00 – 16:00