Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Divadelní přehlídka 20. – 22. října 2023

Divadelní přehlídka 20. – 22. října 2023

Na holešovská divadelní prkna se opět vrací podzimní Divadelní přehlídka. Od 20. do 22. října 2023 vystoupí v kině Svět regionální ochotnické soubory. Přehlídka je nesoutěžní, podle organizátorů jde hlavně o možnost zahrát si a symbolicky „poměřit síly“ s kolegy z jiných měst a obcí. Pořadatelem akce je město Holešov spolu s Divadlem 6. května.

 

Přehlídku zahájí v pátek 20. října večer gymnazisté reprízou úspěšného muzikálu Balada pro…, která měla premiéru letos v květnu. Ve vizuálně-zvukové rekonstrukci legendárního filmu z roku 1978 diváci uvidí dojemný příběh o velké lásce a ještě větší zradě. Hudba je původní, proto se mohou těšit také na geniální písničky Miloše Štědroně. Hru režírovala Vladimíra Dvořáková, hrají a zpívají studenti holešovského gymnázia, členové D6K a příznivci divadla.  

 

V sobotu 21. října v 16 hodin zahraje Divadlo Meteora Vsetín hru ze současnosti Panenka, která přesně popisuje trend doby nahrazovat skutečné vztahy těmi virtuálními. Režisérem představení je Konrád Popel, hrají Petr Štíva a Kristýna Štívová.

 

Program divadelní přehlídky bude v sobotu večer v 19 hodin pokračovat komedií Divadelního souboru Hostivice Tonka Šibenice z prostředí pražské galerky počátku minulého století. V dojemném i zároveň humorném představení o známé pražské prostitutce Antonii Havlové diváci uslyší také staropražské písně, které si mohou zazpívat spolu s hlavní postavou. Režisérkou představení je Jolana Petříková, v roli Tonky se představí Pavlína Jonášová.

 

V neděli 22. října vás zveme na pohádku pro děti Dva tovaryši v podání dětí z dramatického kroužku DIVaDÍLKO 3. Základní školy Holešov. Hru s žáky nastudovala Ivona Vávrová a představení začne v 15 hodin.

 

Vstupné na jednotlivá představení činí 130,-, snížené 70,- a permanentka na celé tři dny 300,-. Vstupné na nedělní pohádku je pro dospělé 80,- a pro děti od 3 let 50,-. Vstupenky budou k zakoupení v týdnu po 25. září a to v MIC Holešov nebo online přes webové stránky MKS Holešov www.holesov.info.