Cookie Consent by Free Privacy Policy website

2. – 8. 10. 2023: Týden knihoven... čekají nás besedy s českými autory

2. – 8. 10. 2023: Týden knihoven... čekají nás besedy s českými autory

Zdeněk Junák, český herec, dabér a rozhlasový moderátor, bude v holešovské zámecké sala terreně besedovat v úterý 3. října od 17 hodin. V neděli 8. října v 17 hodin nás knihovnice pozvou do zámecké sala terreny na setkání s válečným zpravodajem a spisovatelem Tomášem Etzlerem. Obě besedy jsou pro návštěvníky zdarma, protože jsou pod hlavičkou Knihovny Kroměřížska financovány z dotace na podporu kultury ve Zlínském kraji.

 

Beseda Zdeňka Junáka, herce Městské divadla Brno a moderátora Českého rozhlasu Brno, začne předčítáním úryvku z oblibene knihy. Český herec a kroměřížský rodák si ji sám vybere, následovat bude povídání o jeho vztahu ke knihách a posluchači se jistě dočkají také historek z natáčení a podobně.

Když Tomáš Etzler vystupoval v říjnu roku 2006 v Pekingu z letadla, Čínu prakticky neznal. V následujících sedmi letech však procestoval všechny její provincie, v nichž potkal stovky nezapomenutelných lidí a prožil řadu silných příběhů. S čím se v totalitním režimu potýkají běžní lidé a co hrozí novinářům, kteří zpracovávají události, jež se komunistická vláda snaží před světem skrýt? Pronikavý vhled do čínské reality ukazuje Říši středu v nepřikrášlených barvách osobních zážitků jako ambiciózní mocnost, jež si nárokuje životy svých občanů.

Tváří v tvář současné Číně bude tento zkušený novinář v neděli 8. října vzpomínat na dojmy a osobní prožitky.

 

Kromě zmíněných setkání s autory nabídne holešovský Týden knihoven od 2. do 8. října 2023 tradiční registraci nových čtenářů zdarma, amnestii pro dlužníky a další populární akvity jako je například Rande s knihou naslepo a tombola. Knihovnice připravují také zábavný program pro děti. Více aktuálních informací na https://knihovna.holesov.info/ nebo přímo v knihovně.