Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Do zámecké zahrady přijelo šest set veteránů

Do zámecké zahrady přijelo šest set veteránů

Dvojnásobný počet vystavených aut i návštěvníků, v zámecké zahradě v Holešově se v neděli 27. srpna 2023 uskutečnil třetí ročník srazu auto a moto veteránů včetně burzy náhradních dílů. V pocovidovém období tuto populární akci pořádá město Holešov spolu s Honest Veteran Car Clubem Rožnov pod Radhoštěm.  

 

„Počet vystavujících i návštěvnost nás mile překvapila a zkušenosti, které z toho přímo vyplývají, samozřejmě zapracujeme do přípravy dalšího ročníku. Kvůli vichřici jsme přišli o pivovar, který měl zajistit dostatek občerstvení, bohužel měl takové technické problémy, že nedorazil. Jsme první v řadě, komu je opravdu líto všech komplikací, které pocítili hlavně návštěvníci. Ale je to výzva do budoucnosti, jak to udělat jinak a lépe,“ zhodnotit třetí ročník Veteranfestu Karel Adamík, ředitel holešovského zámku.

 

„Jsme rádi, že se Veteranfestu zúčastnilo tolik oldtimerů i diváků a že nám vyšlo i počasí. Podařilo se nám do Holešova dostat americká vozidla, youngtimery, což je na Moravě novinka. Poděkování patří také rodičům dětí, které se zapojily do soutěže šlapacích autíček. Tu jsme pořádali zatím podruhé a lidé se dobře bavili,“ řekl předseda rožnovského Honest Veteran Car Clubu Vladimír Šimek.

 

Výstavní přehlídka nabídla velmi širokou paletu historických vozidel oldtimers, ale i mladších modelů se stářím 20 až 29 let, takzvaných youngtimers, což byla ze strany pořadatelů novinka třetího ročníku. Do Holešova své krasavce přivezli i majitelé amerických, užitkových a vojenských vozidel a dalších historických vozidel, jako jsou kolové a pásové traktory či legendární kopřivnické tatrovky z roku 1969. Díky své gigantičnosti a zvednutým korbám byly nepřehlédnutelnými prvky výstavy. V doprovodném programu nechyběly dámy i pánové v dobových róbách, jejich taneční vystoupení, koncerty mladých regionálních kapel ani závěrečné vyhlášení soutěžních výsledků. Do soutěže přitom pořadatelé letos přidali závod v retro šlapacích autíčkách pro nejmladší návštěvníky. Podpořila je Federace klubů historických vozidel ČR.

 

foto Dana Podhajská