Březen – měsíc knihy

Březnový program Městské knihovny v Holešově bude bohatý. Slavíme měsíc knihy. 3. a 27. března se může veřejnost zdarma zaregistrovat nebo požádat o odpuštění dluhů. 12. března se uskuteční beseda s potomky českého cestovatele a znalce jihoamerických indiánů Alberta Vojtěcha Friče a hned 17. března bude následovat další beseda - na téma Pohádky a pověsti z Držkové bude hovořit Lubomír Marušák. Příběhy vyšly knižně a pan Marušák se na jejich vydání spolu s dalšími podílel. 19. března chystají knihovnice soutěžní odpoledne pro nejmladší čtenáře Pro prvňáčka je to hračka. Akce předchází červnovému pasování prvňáčků do čtenářského stavu a patří do projektu Už jsem čtenář. Holešovský měsíc knihy vyvrcholí 27. března Nocí s Andersenem. Program je zatím v přípravě. Knihovnice zvažují inspirovat se Janem Amosem Komenským a jeho heslem „Škola hrou“ a připravit pro malé dobrodruhy „knihy hrou“.

V březnu holešovská knihovna také vystaví a vyhodnotí obrázky dětí, které se zapojily do podzimní soutěže Moje knihovna snů. Na výstavě představí také studii návrhu řešení stávajících prostor knihovny. Autorem je architekt Karel Bidlo, který prozatím alespoň na papíře vytvořil z bývalé Kneislovy vily vzdušné komunitní centrum s letní terasou, čítárnou i dětskou zónou k válení.  (dap)