Knihovna vyhlásila výtvarnou soutěž pro děti

Dětské oddělení Městské knihovny v Holešově vyhlásilo výtvarnou soutěž pro děti Moje knihovna snů. Navazuje na připravovanou rekonstrukci budovy a vyzývá nejmladší čtenáře, aby sami navrhli, jak si knihovnu představují. Reálné nápady zváží architekt a zapracuje je do konečného návrhu.

„Děti mohou do konce prosince malovat, jak by podle nich měla knihovna vypadat. Chtěli jsme téma nové knihovny rozvířit, abychom se pomalu přibližovali k řešení. Nevyhovující prostory holešovské knihovny se stále řeší a rekonstrukce je potřeba. Tak proč se nezeptat dětí, co by chtěly... Nemusí se držet pravidel, mohou hezky popustit uzdu fantazii a vysnít si ideální a klidně i kouzelnou knihovnu. Třeba nás některý nápad inspiruje,“ vysvětlila záměr autorka soutěže Hana

Zaoralová z dětského oddělení. Knihovnice poté obrázky vystaví a nejlepší nápady odmění.

Holešovská knihovna sice funguje v krásných prostorách Kneisslovy vily, prostor ale současné normy a standardy nesplňuje a je přetížený. Vedení knihovny se proto letos na jaře obrátilo na Metodické centrum pro výstavbu a rekonstrukci knihoven a žádalo o radu. Vzešla z toho spolupráce s mladým architektem Karlem Bidlem, který v současnosti zpracovává návrh řešení prostoru. Pracuje s moderními prvky jako je živý strop z rostlin, letní terasa s čítárnou a zóna pro děti k válení. Na náměstí by tak jednou mohlo vzniklo vzdušné komunitní centrum pro čtenáře.