Zámek Holešov prodlouží výstavu fotografií Jindřicha Buxbauma

Zámek Holešov prodlouží výstavu fotografií Jindřicha Buxbauma

Městské kulturní středisko Holešov prodlouží výstavu fotografií židovského autora Jindřich Buxbauma. Autor již od 23. července vystavuje v arkádách zámku snímky, na nichž zaznamenal emoce spojené s výročím úmrtí blízkého člověka. Mezi čtyřiceti osmi černobílými snímky v pevných dřevěných rámech jsou i fotografie, které Jindřich Buxbaum pořídil letos v zimě na židovském hřbitově při příležitosti výročí úmrtí rabína Šacha. Jak sám řekl - Holešov je jeho srdcová záležitost. Výstava vyznikala několik let a v Holešově má premiéru. Trvá do 15. září a je volně přístupná.

Jindřich Buxbaum dokumentuje zásadní témata židovství a život mimo Izrael jako je například svátek purim, šabat, ale i svatba, pohřeb a obřízka. Kolekce snímků s názvem Jahrzeit divákovi přiblíží židovské výročí úmrtí blízkého člověka.

Fotograf je členem Představenstva Židovské obce Olomouc. Fotografuje od svých čtrnácti let a častým námětem jeho fotoreportáží je právě život Židů v diaspoře, v Česku i v zahraničí.Jeho fotografie jsou každoročně spjaty také s holešovským Festivalem židovské kultury.

Dana Podhajská

dsc-3488.jpg