Zámek Holešov prodlouží výstavu fotografií Jindřicha Buxbauma

Městské kulturní středisko Holešov prodlouží výstavu fotografií židovského autora Jindřich Buxbauma. Autor již od 23. července vystavuje v arkádách zámku snímky, na nichž zaznamenal emoce spojené s výročím úmrtí blízkého člověka. Mezi čtyřiceti osmi černobílými snímky v pevných dřevěných rámech jsou i fotografie, které Jindřich Buxbaum pořídil letos v zimě na židovském hřbitově při příležitosti výročí úmrtí rabína Šacha. Jak sám řekl - Holešov je jeho srdcová záležitost. Výstava vyznikala několik let a v Holešově má premiéru. Trvá do 15. září a je volně přístupná.

Jindřich Buxbaum dokumentuje zásadní témata židovství a život mimo Izrael jako je například svátek purim, šabat, ale i svatba, pohřeb a obřízka. Kolekce snímků s názvem Jahrzeit divákovi přiblíží židovské výročí úmrtí blízkého člověka.

Fotograf je členem Představenstva Židovské obce Olomouc. Fotografuje od svých čtrnácti let a častým námětem jeho fotoreportáží je právě život Židů v diaspoře, v Česku i v zahraničí.Jeho fotografie jsou každoročně spjaty také s holešovským Festivalem židovské kultury.

dsc-3488.jpg