Den s Robertem Vanem

Setkání příznivců fotografování volně navázalo na výstavu, kterou Robert Vano má v zámecké galerii. Tématem byl portrét a zázemím se stal hudební New Drive Club. Dopoledne se konala teoretická část, řešil se například řez fotografie, rámování, nastavení správného světla. Po obědě fotografové i s mistrem vyrazili do exteriérů zámku, pohybovali se v parku, na nádvoří a potenciál pro práci našli dokonce i v holešovském kostele.

Druhé setkání se světovým fotografem se koná v sobotu 31. srpna, tím doplňkový program k výstavě končí. Do obou částem se dohromady přihlásilo třicet lidí. Další sto padesát přišlo na první besedu s Vanem v den otevření výstavy 16. července. Necelá stovka si koupila lístek na další besdu, která se koná 30. srpna.  Na výstavu Robert Vano Fotografie se přišlo k dnešnímu dní podívat téměř dva tisíce lidí.

text a foto Dana Podhajská

Mezi snímky jsou také fotografie těch, kteří se s Robertem Vanem učili pořídit fotoportrét a souhlasili se zveřejněním snímků. Autory jsou Jana Dubravčíková, Simona Králová, Ivoš Zbíral a Jaroslav Tupý. Tým MKS Holešov jim děkuje.