Osmý ročník pasování prváčků na čtenáře

Osmý ročník pasování prváčků na čtenáře je za námi! Jsme rádi, že se této naší tradiční slavnosti opět účastnily všechny tři holešovské základní školy a také školy z Přílep a z Martinic.

Díky Svazu knihovníků a informačních pracovníků spolupráce naší knihovny a škol každoročně vrcholí předáváním takzvané „Knížky pro prvňáčka“ , která je vždy vydávána speciálně pro účely této akce. Letošní prváčci navíc jako novinku obdrželi také plátěné tašky s nápisem „Už jsem taky čtenář“ jako stvořené k odnášení knih z knihovny. Nejen tašky,ale také celá realizace letošního pasovacího ceremoniálu byla letos finančně podpořena Místní akční skupinou Moštěnka v rámci projektu Místní akční plán vzdělávání II. pro ORP Holešov

Pasování bylo i letos rozděleno do dvou dnů, 11. 6. bylo pasováno 59 dětí z 3. ZŠ Holešov a 19. 6. pak proběhlo pasování žáků 1. a 2. ZŠ Holešov a školáků z Martinic a Přílep v celkovém počtu 63.

Oba dva pasovací dny do zámecké sala terreny vážil cestu sám král Vilém s purkrabím Hynkem a královnou Jarmilou, aby děti povýšili do stavu čtenářského a také si prověřili jak jsou prváčci ve čtení zdatní.

Děti si na oplátku připravily pro královskou delegaci, paní knihovnici a také jako poděkování pro paní učitelky a vychovatelky malá vystoupení, kterým dotvořily milou a sváteční atmosféru.

Obrovský dík patří nejen našim sponzorům SKIPu a MAS Moštěnka, ale také naším ochotným pomocníkům Markétě Hruškové, Erikovi Fišerovi a Milanovi Libenskému.

Také děkuji všem zúčastněným pedagogům, školákům i rodičům za celoroční skvělou spolupráci s naší knihovnou, přeji krásné prázdniny a těším se na další milá setkávání v následujícím školním roce.

Za Městskou knihovnu Holešov

Hana Zaoralová