Osmý ročník pasování prváčků na čtenáře

Osmý ročník pasování prváčků na čtenáře

Osmý ročník pasování prváčků na čtenáře je za námi! Jsme rádi, že se této naší tradiční slavnosti opět účastnily všechny tři holešovské základní školy a také školy z Přílep a z Martinic.

Díky Svazu knihovníků a informačních pracovníků spolupráce naší knihovny a škol každoročně vrcholí předáváním takzvané „Knížky pro prvňáčka“ , která je vždy vydávána speciálně pro účely této akce. Letošní prváčci navíc jako novinku obdrželi také plátěné tašky s nápisem „Už jsem taky čtenář“ jako stvořené k odnášení knih z knihovny. Nejen tašky,ale také celá realizace letošního pasovacího ceremoniálu byla letos finančně podpořena Místní akční skupinou Moštěnka v rámci projektu Místní akční plán vzdělávání II. pro ORP Holešov

Pasování bylo i letos rozděleno do dvou dnů, 11. 6. bylo pasováno 59 dětí z 3. ZŠ Holešov a 19. 6. pak proběhlo pasování žáků 1. a 2. ZŠ Holešov a školáků z Martinic a Přílep v celkovém počtu 63.

Oba dva pasovací dny do zámecké sala terreny vážil cestu sám král Vilém s purkrabím Hynkem a královnou Jarmilou, aby děti povýšili do stavu čtenářského a také si prověřili jak jsou prváčci ve čtení zdatní.

Děti si na oplátku připravily pro královskou delegaci, paní knihovnici a také jako poděkování pro paní učitelky a vychovatelky malá vystoupení, kterým dotvořily milou a sváteční atmosféru.

Obrovský dík patří nejen našim sponzorům SKIPu a MAS Moštěnka, ale také naším ochotným pomocníkům Markétě Hruškové, Erikovi Fišerovi a Milanovi Libenskému.

Také děkuji všem zúčastněným pedagogům, školákům i rodičům za celoroční skvělou spolupráci s naší knihovnou, přeji krásné prázdniny a těším se na další milá setkávání v následujícím školním roce.

Za Městskou knihovnu Holešov

Hana Zaoralová

dsc-1714.jpg  dsc-1760.jpg

dsc-2240.jpg dsc-2253.jpg

dsc-2271.jpg dsc-2298.jpg