Pasování prvňáčků 2. část

V zámecké sala terreně se ve středu 19. června konala druhá část slavnostního pasování prvňáčků mezi čtenáře. Zúčastnily se ho děti z první a druhé základní školy, z Martinic a Přílep.

Mezi děti přišel král s královnou a jejich purkrabí. Společně s knihovnicí Hanou Zaoralovou uvedli děti mezi čtenáře, blahopřáli jim a předali knížky, čtenářské tašky a pamětní list. Děti pod vedením pedagogů měly připravená vystoupení, zpívali, recitovali a někteří hráli na hudební nástroje.

Knihovnice letos mezi čtenáře uvedly 130 dětí. První slavnostní akt s konal již 11. června pro děti ze třetí základní školy. Malí čtenáři si užili odpoledne v zámecké sala terreně ve společnosti svých kamarádů, rodičů, prarodičů, učitelů a vychovatelek z družin.

Pasování dětí prvních tříd mezi čtenáře má v Holešově velkou tradici již několik let. Letos získalo sponzorskou podporu Místní akční skupiny Moštěnka, které holešovská knihovna děkuje!

text a foto Dana Podhajská