Vánoční trhy s kulturním programem se konají 1. prosince

Vánoční trhy se konají v centru města a začnou o půl osmé ráno.

Od 9 hodin se veřejnost může těšit na souběžný kulturní program, který zahájí cimbálová muzika Hudecká partyja (9 – 9.30 h). Ve tři čtvrtě na deset vystoupí v patnáctiminutovém pásmu folklorní soubor Zrníčko (9.45 – 10 h), na který o čtvrt na jedenáct navážou děti ze Základní umělecké školy Holešov (10.15 – 10.45 h). Dopolední kulturní pásmo ukončí v jedenáct hodin půlhodina s cimbálkou Hudecká partyja (11 – 11.30 h). Jako každý rok bude náměstím procházet Mikuláš s čerty a děti se mohou podívat také na betlém se živými zvířátky.

U příležitosti vánočních trhů otevírá Zámek Holešov 1. prosince ve 13 hodin výstavu betlémů a andělů, která se koná v sala tereně a bude otevřená do 17 hodin. Výstava je tradiční akcí holešovského advendu a každý rok prezentuje přes padesát českých a moravských betlémů vyrobených z nejrůznějších materiálů. Letos kolekci doplní ručně vyrábění andělé z veřejné sbírky.

V odpoledních hodinách se program prvního adventního víkendu v Holešově opět vrací na náměstí. O půl čtvrté se v kostele Nanebevzetí P. Marie koná koncert Holešovského chrámového sboru a Holešovského komorního orchestru s žehnáním adventních věnců a slavnostním zapálením první adventní svíčky s děkanem J. Walczakem a starostou R. Seifertem. Od půl páté do půl sedmé na náměstí k dobré pohodě zahraje Holešovská muzika. Vánoční strom se slavnostně rozsvítí o půl šesté, k  obyvatelům města při té příležitosti promluví starosta města pan Rudolf Seifert.