Sbíráme anděly

Zámek Holešov vyhlásil sbírku andělů, představí je na vánoční výstavě betlémů

Pokud máte doma ručně vyráběného anděla nebo mimořádný kousek, který stojí za pozornost, přineste jej do holešovského informačního centra. Zámek Holešov připravuje tradiční výstavu betlémů a při té příležitosti vystaví také ručně vyráběné anděly z nejrůznějších materiálů. Anděly je možné nosit až do 26. listopadu, od pondělí do pátku vždy od 9 do 16 hodin. Jednotlivé kousky si od vás zapůjčíme oproti předávacímu protokolu a na výstavě uvedeme autorství. Všechny, kteří se zapojí, odmění Zámek Holešov volnou vstupenkou.

Holešovská výstava betlémů a andělů se koná od 1. do 30. prosince v sala terreně zámku. Je to tradiční akce, která se těší velké oblibě a pozornosti veřejnosti. Každý rok nabídne před padesát betlémů různého stáří a z různých materiálů. V Holešově již byly k vidění i dvě stě let staré kousky, betlémy vyřezávané, háčkované, paličkované, keramické, z papíru i kukuřičného šustí či vizovického pečiva. Letos se v rámci výstavy připravuje také ukázka tradičního háčkování vánočních motivů.

Otevírací doba výstavy je 1. prosince od 13 do 17 hodin, dále vždy úterý až neděle 9 – 12 a 13 – 17 hodin s výjimkou vánočních svátků 24. – 26. 12. 2018.