Do Holešova přijede nejmodernější přenosový vůz Českého rozhlasu

Do Holešova přijede nejmodernější přenosový vůz Českého rozhlasu

Tisková zpráva ze dne 26. října 2018

 

 

Zámek Holešov slaví sto let republiky. Nedělní koncert zlínské filharmonie

k výročí natočí nejmodernější přenosový vůz Českého rozhlasu

 

 

Město Holešov čeká v neděli zajímavá premiéra. U příležitosti oslav sto let státu přijede Český rozhlas s přenosovým vozem, který na zámku ještě nikdy nenatáčel. Jedná se o nové zařízení s nejmodernější technologií, která je schopná zachytit zvuk s velkou přesností a následně nabízí zvukařům možnosti co nejkvalitnějšího zpracování. Český rozhlas v Holešově v neděli v podvečer natočí slavnostní koncert Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, který začíná v 18 hodin ve Velkém sále. Záznam si veřejnost může poslechnout na vlnách Českého rozhlasu Vltava. Produkce však přesný termín ještě nesdělila.  

 

„Vůz je v provozu od června a Holešov je opravdu jedním z prvních míst, kde natáčíme. Zařízení dokáže zaznamenat šedesát čtyři stop, to znamená více nástrojů. Pro zvukaře je to velmi příjemná tvůrčí práce,“ vysvětlila produkční rozhlasu Jolana Middletonová.

Dodala, že s ohledem na rekonstrukci mostu před zámkem a uzavřením vjezdu na nádvoří zaparkuje přenosový vůz v zámeckém příkopu přímo pod okny Velkého sálu, aby se technici dostali co nejblíže. Zmíněný vůz vysílal například už v létě z Velehradu.

Nedělní slavnostní koncert zlínské filharmonie ke 100. výročí vzniku Československa představí skladby Šárka Bedřicha Smetany, Pohádka, op. 16 Josefa Suka a Koncert pro violoncello a orchestr h moll, op. 104 Antonína Dvořáka. Sólisty večera budou Michaela Fukačová na violoncello a Ivana Kovalčíková na housle. Diriguje Nikol Kraft.

Koncert připravila Musica Holešov v rámci své podzimní koncertní řady. Veřejnost si vstupenky může zakoupit v MIC Holešov nebo na místě v den konání, v prodeji jsou také v on-line síti Ticketportal.  

 

Dana Podhajská

podzimni-holesov-autor-flypix-cz.jpg