Výstava Stromy republiky Zlínského kraje se vrací

Výstava Stromy republiky Zlínského kraje se vrátila na zámek

Výstava Stromy republiky Zlínského kraje se vrátila na holešovský zámek. V srpnu si ji lidé mohli prohlédnout v arkádách, od října je k vidění v prvním patře.

Expozice představuje stromy, které lidé zasadili, aby budoucí generace nezapomněly na významné události nebo osobnosti. Téma shrnuje na fotografiích ze současnosti, dobových snímcích z výsadby či různých fází růstu a také v doprovodných textech. Ukazuje sváteční i běžný život ve Zlínském kraji v uplynulých sto letech, především však v období první republiky. Na dvaceti panelech je představeno přes osmdesát stromů.

Projekt vznikl ke stému výročí vzniku Československé republiky a k dalším letošním osmičkovým výročím a připravili jej pracovníci Národního centra zahradní kultury v Kroměříži, které je součástí NPÚ, ÚOP. Výstava vznikla ve spolupráci s Klubem UNESCO Kroměříž a za podpory Nadace Partnerství, finančně výstavu podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.

Otevírací doba zámku od 1.  – 31. 10. út – ne 9 – 16 h, od 1. 11. do 31. 12. 2018 út – pá 9 – 16 h.

Za MKS Holešov Dana Podhajská

img-20181004-150044.jpg