Týden knihoven 1. - 6. 10. 2018

Tisková zpráva ze dne 24. září 2018

Holešovská knihovna zve na Týden knihoven, připravuje burzu knih, kvíz, soutěže a setkání s autory nové publikace o historii města

Městská knihovna Holešov připravuje od 1. do 6. října Týden knihoven. Největší akcí týdne bude setkání s autory nové reprezentativní publikace Holešov – město ve spirálách času, koná se 2. října od 17 hodin v zámecké sala terreně.

Kromě toho se veřejnost může těšit na tradiční registraci zdarma, amnestii pro dlužníky, soutěže, kvízy a v pátek 5. října dokonce na půjčování v kostýmech první republiky. Holešovské knihovnice chystají také velkou burzu vyřazených knih.

Oddělení pro dětské čtenáře připravuje v rámci Týdne knihoven literární kvíz. Děti mohou podle úryvků poznávat, z jaké knihy text pochází a zároveň do konce listopadu hlasovat o nejlepší knihu z knihovny. Knihovnice také vyhlásí výsledky celoroční soutěže Lovci perel a odstartují novou soutěž Knižní bingo. Malí čtenáři budou na základě herního listu a podle svých kategorií motivovány vybírat a číst knihy různých žánrů a témat. Ve finále budou všichni účastníci zařazeni do slosování o knižní ceny.