Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Na stopě zločinu aneb v kůži kriminalisty

Na stopě zločinu aneb v kůži kriminalisty

Zločinu na stopě bude doslovně velká letní výstava, která 2. července 2024 začne na holešovském zámku. Interaktivní formou představí vědecké metody používané v kriminalistice. Autorem je liberecká iQLANDIA, která výstavu do Holešova zapůjčí až do 29. září. Výstavní projekt s názvem Na stopě zločinu cílí na rodiny s dětmi.

 

Zadání je jasné – kdo zabil profesorku Pospíšilovou? Hned při vstupu na výstavu se každý návštěvník stává detektivem a jeho cílem je odhalit nebezpečného zločince. K dispozici má všechno, co jako kriminalista potřebuje. Nejen jednotlivé metody, ale také místo činu či panel s podezřelými. Při pátrání využije třeba daktyloskopii, která pomáhá identifikovat podezřelého porovnáním otisků nalezených na místě činu s otisky podezřelých, nebo jinou forenzní vědu používanou při vyšetřování a dokazování trestných činů. Je jím například živý identikit, který zábavnou formou vysvětluje a dovoluje osahat si princip sestavování obličeje podezřelého z jednotlivých komponentů. Návštěvníci si mohou ve dvojici vyzkoušet, jak by vypadali, kdyby se jejich obličeje propojily.

Výstava vychází z kriminalistické reality a od té se nijak nevzdaluje, její forma je přitom uživatelsky velmi přívětivá a popularizační. Doplňkem jsou hlavolamy s kriminalistickou tematikou a další zábavně-naučné prvky.

 

Výstava Na stopě zločinu bude otevřena denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin. 

             


Autor: Dana Podhajská, 26.6.2024