Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vyšel hravý průvodce po nástropních malbách holešovského zámku

Vyšel hravý průvodce po nástropních malbách holešovského zámku

Městské kulturní středisko Holešov představuje novinku turistické sezony 2024. Jedná se o hravého průvodce po nástropních malbách holešovského zámku, které tvoří jedinečnou stálou expozici. V kombinaci se štuky nemají ve střední Evropě obdoby.

 

Hravý průvodce se jmenuje Po stopách antických bohů a hrdinů a návštěvníkům přiblíží vybrané malby, které mohou během běžné návštěvy zámku vidět. Sály je provází kreslená postava italského barokního štukatéra Giovanniho Luccheseho, který skutečně žil a pravděpodobně se v 17. století podílel na výzdobě zámku.

Průvodce popisuje dvanáct nástropních maleb, které návštěvník může vidět v sálech prvního patra. Ke každé malbě je přiřazena mapka umístění obrazu a slavná předloha, která mohla být inspirací a nachází se v některém ze světových muzeí. Současně si uživatel přečte i báji, kterou daná nástropní malba zobrazuje. Malými bonusy jsou pak Giovanniho komentáře, díky kterým si návštěvník může lépe představit, v jaké době malby vznikaly. Forma celé skládačky je přitom uživatelsky velmi přívětivá a hravá.

 

Hravého průvodce nabízí zámecké informační centrum v Holešově. Jeho cena je 30 Kč. Zdarma jej návštěvníci dostanou, pokud si zakoupí vstupenky na prohlídkový okruh zámkem kombinovaný s výstavou Wrbnové Konec starých časů, vstupenky na výstavu SEVA kombinovanou s výstavou Na stopě zločinu nebo vstupenky na večerní prohlídky nástropních maleb (11. 7. a 3. 8. 2024).

 

Ceny kombinací jsou:

Základní / snížené/ rodinné/ školy

Prohlídka zámku + výstava Wrbnové Konec starých časů: 210 / 130 / 600 / 100 Kč 

Na stopě zločinu + SEVA: 220 / 140/ 600 Kč

Na stopě zločinu + SEVA + Wrbnové: 260 / 170 / 750 Kč

Večerní prohlídky s karimatkami: 150 Kč

 

 

 


Autor: Dana Podhajská, 10.6.2024