Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Velikonoce s dětmi v zámecké kovárně

Velikonoce s dětmi v zámecké kovárně

Speciální velikonoční program pro školy inspirovaný životem a zvyky hospodáře a hospodyně na jaře připravilo na tento týden holešovské muzeum v zámecké kovárně. Zapojilo se čtyři sta třicet tři dětí z mateřských a základních škol Holešovska, ale také děti a pedagogové z širšího okolí. Do kovárny se přijeli podívat také školáci z Rackové a ze Zlína.

 

V týdnu od 18. do 22. března si muzejníci povídají s předškoláčky a školáčky o významu jara, hospodaření na vsi nebo třeba o nářadí, které se používalo. Kdo má zájem, může si vyzkoušet, jak se třeba jezdilo s řehtacím trakařem. V patře kovárny je pro děti připravena tvořivá dílnička s velikonoční tematikou. Děti si domů na památku odnášejí kreslený obrázek vytvořený z destiček.

 

Na velikonoční program pro školy naváže v posledním březnovém týdnu program pro veřejnost. Od pátku 29. března do neděle 31. března 2024 pozve průvodce zájemce do velikonočně vyzdobeného Malého muzea kovářství. Program se bude konat také v kovářské dílničce, kde bude kovář předvádět základní kovářské úkony. 

Komentované prohlídky se konají vždy v 10, 13 a 15 hodin.

 

foto Dana Podhajská


Autor: Dana Podhajská, 19.3.2024