Osobnosti Holešova

DVOŘÁKOVÁ Vladimíra

• Narozen:12. 10. 1977
Fotografie osobnosti DVOŘÁKOVÁ Vladimíra

MgA., absolventka DAMU Praha, umělecká vedoucí divadla Hvizd - založeno v roce 2001. Tvoří a režíruje většinu inscenací. Od roku 2009 divadlo funguje jako občanské sdružení, pořádá představení pro děti (loutková) i pro dospělé. Divadlo funguje na amatérské úrovni, spolupracuje s Městským kulturním střediskem v Holešově. V roce 2009 divadlo Hvizd vystoupilo v rámci Týdne židovské kultury s představením "Romeo, Julie a tma", v roce 2010 divadlo nastudoval hru Václava Havla "Žebrácká opera", pro děti pohádkový příběh na motivy Andersenovy předlohy "Putování za sněhovou královnou". Divadlo vystupuje na festivalech a celostátních přehlídkách, při pořádání různých projektů (např. Noc s Andersenem v Městské knihovně v Holešov, mezinárodní setkání loutkových souborů v Holešově "Loutky a bábky").

Literatura:

Malý průvodce po historii města Holešova. Osobnosti. 3. část: divadelníci - hudebníci - výtvarníci - architekti: Metodický průvodce pro školy. Holešov: Město Holešov; MKS; Městská knihovna, 2011.