Osobnosti Holešova

ANDRLÍK Jiří

• Narozen:17. 10. 1940 Zlín
Fotografie osobnosti ANDRLÍK Jiří

Středoškolský profesor, žije v Kostelci u Holešova. Vystudoval holešovské gymnázium, Přírodovědeckou fakultu UP v Olomouci, Po dobu učitelské praxe publikoval odborné články, metodické listy k výuce chemie, zpracoval skripta pro odborné školství. V roce 1998 inicioval 2. vydání publikace " Kostelec u Holešova: Historie obce". Věnuje se historii Holešovska, články v regionálním tisku. Uchovává hisotrické dokumenty, které nasbíral jeho otec prof. Antonín Andrlík, a které jsou významnou pomůckou pro zpracování dalších historických prací v Městské knihovně v Holešově.

Literatura:

Malý průvodce po historii města Holešova. Osobnosti. 1. část: historikové - archeologové - archiváři - kronikáři: Metodický průvodce pro školy. Holešov: Městské kulturní středisko; Městská knihovna, 2007.