Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Noc s Andersenem 2019 ve znamení kouzel

Noc s Andersenem 2019 ve znamení kouzel

Letošní Noc s Andersenem byla kouzelná. Doslova. Městská knihovna v Holešově se proměnila ve Školu čar a kouzel v Bradavicích a na malé nocležníky čekal jak čarodějnický profesorský sbor, tak nejznámější studenti bradavické školy, Harry Potter, Ron Weasley a Hermiona Grangerová.

Děti si v rámci noci s Andersenem vyzkoušely jaké by to asi bylo studovat na vysněné čarodějnické škole a proto poté, co se ubytovaly, byly přivítány samotným ředitelem Brubálem a mluvící Moudrý klobouk je rozřadil do jednotlivých kolejí. Na začátek je čekalo dobrodružné pátrání po Kameni mudrců, které je zavedlo až k zámecké hvězdárně a jelikož úkoly, které je potkaly cestou splnili na jedničku, Kámen mudrců byl objeven a zachráněn!

V knihovně je potom po vydatné večeři čekala čarodějnická výuka, kde si mohli vyzkoušet přeměňování, obranu proti černé magii, jasnovidectví či své znalosti bylinkářství.

Vrcholem večera pro mnohé bylo očekávané promítání filmu Harry Potter a Kámen mudrců, které přeci jen na plátně v prostředí studovny mělo slavnostní nádech. Domů si každý z účastníků odnesl jak diplom absolventa školy čar a kouzel, tak doufáme i trochu toho radostného kouzla a zážitků někde v duši.

Mnohokrát děkujeme všem, co se jako vždy bez nároku na honorář na této báječné akci podíleli. Děkujeme panu Karlu Bartoškovi a jeho dceři Katce, manželům Machálkovým a Bětce Bouchalíkové za dechberoucí herecké výkony, Ing. Janě Papežíkové za svačinky pro malé čaroděje,

MAS - Partnerství Moštěnka, o.p.s. za finanční podporu, díky které bylo možno zakoupit potřeby pro kreativní tvorbu a dětem ze školní družiny 1. Základní školy Holešov od vedením pana vychovatele Barančíka za exkluzivní výzdobu výloh.

Letos s námi hrál i kouzelný prostor knihovny, který už mnohokrát děti na besedách nazvaly prostředím „jako z Harryho Pottera“ , čímž nám poskytly inspiraci a nutno říci, že jedinečné prostory holešovské knihovny dětem zážitek z letošní Noci s Andersenem umocnily vskutku dokonale.