smart katalog


 Týden knihoven 2017 zaujal děti, dospělé i kamery České televize

 

V prvním říjnovém týdnu se holešovská knihovna tradičně připojila k celorepublikovému Týdnu knihoven a připravila bohatý program pro své čtenáře i pro ty, kteří se čtenáři teprve stát chtěli.

Každého nového člena knihovny čekala registrace zdarma a na ty nejmenší, kteří zatím nejsou školou povinní, jako bonus také drobná odměna.

Zájemci o historii našeho města si jistě nenechali ujít poutavou přednášku Mgr. Jana Štětiny, specialisty na stavebněhistorický průzkum z ÚOP v Kroměříži a ti, které zajímá historie a současný stav budovy naší knihovny, měli možnost si prohlédnout její zákoutí i s odborným výkladem.

Na všechny čtenáře bez rozdílu se jako každoročně vztahovala amnestie pro dlužníky a ti ještě nezaregistrovaní měli během celého týdne možnost využít internetu pro veřejnost zdarma.

Týden knihoven byl letos však zaměřen především na předškolní děti a zejména na ně čekaly po tři dny v dětském oddělení regionální osobnosti, jmenovitě spisovatel Jan Sviták, ředitel MKS Holešov a bývalý divadelník Mgr. Pavel Chmelík a básnířka Helena Žůrková i se svým čtyřnohým kamarádem Bojarem, aby dětem četli z knih Karla Čapka, Jana Wericha a v případě Honzy Svitáka, ze své vlastní tvorby.

Třešničkou na dortu a příjemným osvěžením v šedivém podzimním počasí byly pohádkové kostýmy, kterými se paní knihovnice pyšnily celý týden, a díky nimž si děti i dospělí mohli půjčit knihu od Červené Karkulky, Vodníka, Čarodějnice, Makové panenky či myšky Minnie.

Věhlas kostýmovaných knihovnic přilákal do Holešova i kamery České televize a proto si náš pohádkový tým odbyl premiéru dokonce i na televizních obrazovkách!

 

 První ročník Lovců perel zná své vítěze

 

Soutěž pro všechny čtenáře, ve které se vybrané dětské knížky stávají perlorodkami a přinášejí svým čtenářům zisk v podobě perliček a dalších odměn, má za sebou v holešovské knihovně první ročník.

Hra vznikla v Knihovně města Hradce Králové a jejím hlavním cílem je proměnit čtení v dobrodružství a z práce s knihou udělat pro děti zábavu. Zaměřuje se na vnímání čteného textu díky otázkám, které děti k vybraným knihám obdrží, a motivuje je k dalšímu čtení díky tomu, že za každou přečtenou a zpracovanou knihu děti obdrží jednu perličku, za doplňující otázky pak groše, které mohou směnit za drobné dárky. Perly si čtenáři postupně navlékají na vlasec a ten nejúspěšnější lovec po roce získá odměnu.

Těmi nejlepšími z nejlepších se v prvním ročníku stali Míša Dlabajová, Štěpánka Ambróšová a Klára Svobodová, kterým gratulujeme!

A pro ty ostatní máme dobrou zprávu! Nový ročník Lovců perel právě odstartoval, nové knihy, perly a odměny na všechny lovce už čekají!

  

 

Rozsviťte se Světluškou svět nevidomých!

 

 Naše knihovna se zapojila do projektu Rozsviťte se Světluškou svět nevidomých!

Přispět můžete zakoupením drobného předmětu. Bližší informace v knihovně.


  

 

 

 

 

 

Elektronická čtečka knih

v Městské knihovně Holešov

 

 

 

Díky sponzorství firmy TOSHULIN, a.s.

jsme pro naše čtenáře mohli zakoupit

elektronickou čtečku knih.

Čtečku si mohou vypůjčit registrovaní

uživatelé v dospělém oddělení

na základě Smlouvy o výpůjčce

a složením vratné jistiny 1 000,- Kč.

Nyní čtečka obsahuje 3 775 nahraných knih,

pro uživatele je důležité,

že si na vypůjčenou čtečku mohou

dočasně nahrát další elektronické knihy.

Bližší informace zájemci o zapůjčení

e-čtečky získají přímo v  knihovně

nebo na http://knihovna.holesov.info/ .